19 Temmuz 2012 Perşembe

Ruj renginiz doğru mu?


Doğru ruj rengi seçmediyseniz, yanlış makyaj yaptınız demektir...

Doğru bir makyaj için, doğru ruj rengi seçimi en hassas konu. Eğer yapılan makyaja uygun bir ruj seçilmezse, yüzde tuhaf bir görüntü oluşması kaçınılmaz olur değil mi? Bu tuhaf görüntüyü engellemek için, makyajın bütünlüğünü ve güzelliğini ortaya çıkaracak, doğru tonlarda bir ruj seçilmesi gerekiyor. Size hoşunuza gideceğini düşünerek, bu konuda minik ipuçları vermeye çalıştık.

Ten, saç ve göz rengi önemli
Doğru tonlarda ruj rengini bulmak için öncelikle ten rengi, saç rengi ve göz rengi dikate alınmalı ve unutulmamalı ki doğru ten rengi avuç içi ve bileklere doğru bakıldığında tam olarak anlaşılır.
Ten, saç ve göz rengi koyu olanlar, ruj seçerken soğuk renklere yönelmeliler. Esmer tenlere uyumlu olan hafif pembeler, yumuşak fuşyalar ideal seçim olacaktır.
Açık renk ten, saç ve göze sahip olanlar ise her zaman sıcak renkleri tercih etmeliler.
Beyaz tenlilere, kırmızı tonlar başta olmak üzere açık tonların hemen hemen hepsi yakışır.   
Buğday tenliler ise, ten renklerinin koyu tonlarında olacak şekilde orta - koyu pembe, şeftali rujlarla çok hoş görünebilirler.  
  
Gidilen yere uygun ruj seçilmeli
Ruj rengi seçilirken kendinize, makyajınıza ve gideceğiniz yere uygun olup olmadığına da bakılması emin olun ki moda renklerin kullanılmasından çok daha önemli bir faktör. Örneğin; kahverengi tonlarda bir far kullanılmışsa, kırmızı ya da pembe bir ruj değil; yine kahverengi tonlarında bir ruj kullanılmalı. Gündüz, fazla iddialı renklerden kaçınılmalı, dudak renginizden biraz daha koyu ya da biraz daha açık, "ruj sürdüm" diye bağırmayan doğal renkler tercih edilmeli.


Parlak ve sıcak renk rujlar daha genç gösterir
Çok önemli bir ipucu da şu ki, parlak ve sıcak renkler her zaman daha genç gösterir. Çok koyu herhangi bir renk, dudaklar için ölümcül olabilir.
Solgun renkler dudakları aydınlatır, daha dolgun ve genç gösterir. Koyu renklerse dudakların olduğundan daha küçük ve ince görünmesini sağlar.
Pırıltılı dudaklar her zaman daha seksi görünse de unutmamalı ki parlatıcılar az renk verir ve ruj kadar kalıcı değildir.
Dudakları kuru olanlar ise mat rujlardan ilelebet uzak durun. Mat rujlar daha dayanıklı olsalar da dudaklarınızın daha da kuru görünmesine yol açarlar.

Kadınların büyük aşkı: kırmızı ruj

Dudaklar kırmızıya boyandığında; dudaklarla yapılan her mimiğe, gülümseyişe, dudak büzmeye dikkat çekilecek demektir. Bunu aklınızda tutun, enteresan görüntüler oluşmasına izin vermeyin :)
Kırmızı ruj sürüldüğünde, göz makyajı çok hafif yapılmalı ve kaşların rengi çok koyulaştırılmamalı. Dikkatler sadece bir yerde olacaksa o yer de kırmızı dudaklar olmalı!   
Kırmızı rujunuzu taşırarak sürmeyin ve gündüzleri çokça tercih etmeyin. Kırmızı ruj akşam davetlerde, loş ışıkta her zaman daha hoş ve etkili olacaktır. Kırmızı rujla ilgili son önerimiz ise, pırıl pırıl parlayan, her an dudaktan akacakmış gibi duran bir kırmızı yerine, daha tok, sabit ve mat bir renk tercih etmeniz olacak.

Ayrıca çok eskilerde kalmış gibi gelse de kulağa, rujun altına bir ton koyu renk dudak kalemi sürmek, rujun kalıcılığını arttırdığından her zaman önerilen bir uygulama.

Evoria’ya güzel bilgiler için teşekkür ederiz.

Son olarak ben de kişisel önerimi de işin içine katmak istiyorum: 
Buğday tenliyim ve bu yaz için favori rujum Youngblood Tangleo Lipstick. O kadar güzel bir turuncu-mercan rengi var ki bayılarak kullanıyorum. Ne kuru ne de pasparlak tam sevdiğim gibi bir kıvamı var. Aynı zamanda dudakları nemlendiren Ayçiçek yağı ve koruyan e vitamini de içeriyor olması ayrıca iyi hissettiriyor.

Satış fiyatı 56 TL 


*Youngblood markası eczanelerde satılıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMUNUZ MU VAR?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...